Mykanowska publiczność nagrodziła “Ożenek” rzęsistymi brawami

14 marca 2018 - Aktualności

Po brzegi wypełniła się sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Mykanowie podczas spektaklu zatytułowanego „Ożenek”, wystawionego przez wręczycki „TeAtr po godzinach”. Zabawna narracja, barwna scenografia, efektowne stroje i przede wszystkim – brawurowa gra aktorska podbiły serca mykanowskiej publiczności, która bardzo żywiołowo reagowała na wszystko, co działo się na scenie.

Mykanów był trzecią, po Wręczycy Wielkiej i Kłobucku miejscowością, której mieszkańcy mieli okazję obejrzeć najnowszy spektakl Teatru po Godzinach. Premiera miejsce w lutym w wręczyckim Ośrodku Kultury, który od lat wspiera tę amatorska grupę aktorską.

Choć „Ożenek”to komedia pozornie prezentująca prywatne życie zwykłych ludzi, naprawdę jest ostrą satyrą obyczajową. Na ile była ona bulwersująca dla dawnej elity rosyjskiej, niech świadczy fakt, że podczas petersburskiej premiery w połowie dziewiętnastego wieku  roku car Mikołaj I po kilku scenach demonstracyjnie opuścił teatr. Spektakl zakończył się ogólną klapą. W Mykanowie odbiór sztuki był zgoła inny.

Przedstawienie teatralne w gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Mykanowie obejrzała ponad stuosobowa widownia.  To pierwsze wydarzenie, które zgromadziło tak liczną publiczność po tym, jak GOKiS otworzył ponownie swoje podwoje po trwającym wiele miesięcy remoncie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *