Kampania społeczna „Mykanów Let’ s Smile” – zarażamy uśmiechem”

Często i z łatwością uśmiechający się ludzie przedłużają swoje życie o około 7 lat. Uśmiech jest w pierwszej kolejności odbiciem wewnętrznej harmonii człowieka, optymizmu i pozytywnego stosunku do życia.

Chcemy aby dzięki naszej kampanii „Mykanów Let’ s Smile – zarażamy uśmiechem” na twarzach jak największej ilości osób pojawił się uśmiech, który zarażał by wszystkich dookoła.

Cała kampania podzielona jest na trzy etapy.

Pierwszy etap to ogólnopolski konkurs na mema „Zmemuj Polskę uśmiechem”, który odbędzie się w dniach 14 lipca do 20 sierpnia. Każdy mieszkaniec Polski może stworzyć mema i wysłać do nas na mejla. Trzy najlepsze memy z nazwiskiem autorów zostaną wydrukowane w postaci wlepek i rozdane mieszkańcom sześciu miast Polski. Planujemy druk 1000 wlepek z najlepszymi memami i 1000 ulotek z uśmiechniętymi buźkami.

Drugi etap to „zarażanie” uśmiechem przez dzieci i młodzieży z terenu gminy Mykanów, z którymi planujemy odwiedzić 6 Polskich miast. Zarażanie będzie polegało na rozdawaniu budzących uśmiech wlepek z memami oraz ulotek z uśmiechniętymi buźkami. Będziemy animować mieszkańców do wspólnej zabawy „zarażania” uśmiechem i przekazywania go dalej. Jako pierwszą, bo już 5 września, uśmiechem zarazimy Warszawę. Dzień później będziemy rozdawać uśmiech w Katowicach. Wrocław odwiedzimy 12 września. 13 września wywołamy pozytywny wyraz twarzy u mieszkańców Krakowa. Do Łodzi zawitamy 19 września. Na koniec zostawiliśmy najbliższą naszym sercom Częstochowę – 26 wrzesień. Wszędzie gdzie się pojawimy wywołamy epidemię uśmiechów.

Uśmiechnięte oczy widzą świat inaczej, „Pokaż nam jak ty zarażasz uśmiechem” – to trzeci etap naszej kampanii czyli ogólnopolski konkurs fotograficzny. Trzy najlepsze zdjęcia ukazujące najskuteczniejsze „zarażenie” uśmiechem zostaną nagrodzone nagrodami niespodziankami i zaprezentowane na stronie facebook–owej kampanii „Mykanów Let’s Smile – zarażamy uśmiechem” oraz na stronach internetowych instytucji i organizacji popierających naszą akcję.

Wszystkie działania zostaną przez nas sfotografowane i nagrane kamerą. Z każdego miasta powstanie odrębny film oraz jeden ukazujący całą akcję. Filmy zostaną również umieszczona na naszym FB oraz na stronach internetowych instytucji i organizacji przychylnych naszej kampanii.

W uśmiechu zawiera się wszystko – miłość, przyjaźń, życzliwość, ciepło …

Zarażajmy uśmiechem!

To wirus, którego potrzebujemy Wszyscy!

Organizatorzy: Konrad Flis, Emilia Kasprzyk

e-mail: zarazamyusmiechem@gmail.com

tel: Konrad – 721912455

Emilia – 791112325

Wsparcie organizacyjno – merytoryczne: Gminny Ośrodek Kultury w Mykanowie

e-mail: gok@gokmykanow.pl

tel: 034/3740042 do 44

Konkurs na mema_plakat

Regulamin konkursu „Zmemuj Polskę Uśmiechem”

organizowanego w ramach kampanii społecznej „Mykanów Let’s Smile – zarażamy uśmiechem”

1. Mem musi dotyczyć „zarażania” uśmiechem

2.Mem rozumiemy jako tekst nałożony na grafikę lub zdjęcie

3.Mem nie może być wcześniej publikowany

4.Autorprzekazując mem na konkurs potwierdza jednocześnie, że użyte zdjęcie lub grafika jest jego własnością, oraz że daje organizatorowi konkursu prawo do jego publikowania.

5.Prace prosimy przysyłać do 20.08.2015 na adres: zarazamyusmiechem@gmail.com w tytule wpisać „konkurs na mem”

6.Memy oceni komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli organizatora i partnerów kampanii

7.Najlepsze prace zostaną wydrukowane z imieniem i nazwiskiem autora w postaci wlepek które będą rozdawane w sześciu miastach Polski (Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Łódź, Częstochowa)

8.Wyniki konkursu opublikujemy 21.08.2015 na stronie facebook „Mykanów Let’s Smile – zarażamy uśmiechem”