Relacja z Niedzieli z Kulturą – Wspólne Kolędowanie

Podczas Niedzieli z Kulturą w dniu 31 stycznia 2016 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z „Teatrzyku jak się patrzy” prowadzonym przez Elżbietę Muznerowską zaprezentowały przedstawienie pt; „Jasełkowe pastorałki”. Gra młodych aktorów, piękne stroje oraz dekoracje przyciągnęły uwagę widowni, która z dużym zainteresowaniem oglądała spektakl. Na twarzach maluchów widać było uśmiech i zadowolenie. Całe spotkanie zakończyło się gromkimi brawami.

Następny punktem była promocja płyty Kapeli Ludowej „Rybnianie”, wydanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Mykanowie, kapela „Rybnianie” zagrała piękne polskie kolędy, a śpiewała je Małgorzata Melka. Rybnianie na zakończenie swego występu zagrali jeszcze utwory ludowe. Płyta rozdawana była wszystkim uczestnikom spotkania.

Na zakończenie spotkania Niedzieli z Kulturą Marek Zyskowski zaprosił uczestników do śpiewania kolęd. Publiczność miała okazję do wspólnego wykonania najpiękniejszych polskich kolęd, przy wtórze gitary w wykonaniu Marka Zyskowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji.