Relacja z Nordic Walking po Mykanowie z 30 stycznia 2016

W dniu 30 stycznia o godzinie 15.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Mykanowie po raz kolejny spotkała się grupa pasjonatów Nordic Walking, aby w towarzystwie innych osób zadbać o swoją sprawność fizyczną. Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza to marsz Nordic Walking, który został poprzedzony bardzo ciekawymi ćwiczeniami rozgrzewającymi całe ciało przed marszem. Podobne ćwiczenia realizowane były na trasie marszu. Wywoływały one dużo radości i śmiechu wśród uczestników. Marsz został zakończony ćwiczeniami rozciągająco – rozluźniającymi. Druga część, to spotkanie dotyczące dalszej organizacji i rozwoju grupy pasjonatów Nordic Walking. Podczas tej części uczestnicy rozmawiali o potrzebach i rozwoju grupy oraz organizacji kolejnych marszów. Uczestnicy powołali Klub Nordic Walking przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Mykanowie oraz ustalili stałe terminy marszów/spotkań, które w miesiącu lutym i marcu odbywać się będą w I i III sobotę miesiąca o godzinie 15.00. Ustalono też, że będą one organizowane w różnych częściach gminy i tak najbliższe odbędą się:

6 luty – marsz polnymi i leśnymi dróżkami Mykanowa, po marszu spotkanie organizacyjne w GOKiS-ie (zbiórka przed GOKiS-em)
20 luty – marsz leśnymi dróżkami Nowego Kocina (zbiórka przed Domem Ludowym w Nowym Kocinie)
5 marzec – marsz leśnymi dróżkami Nowego Kocina (zbiórka przed Domem Ludowym w Nowym Kocinie)
19 marzec – marsz leśnymi dróżkami Starego Kocina i Lemańska, po marszu spotkanie organizacyjne dotyczące dalszej aktywności Klubu (zbiórka przed remizą OSP w Starym Kocinie)
Grupa zastanawia się też nad organizacją wyjazdowych marszów Nordic Walking.

Poniżej zdjęcia z marszu w dn.30.01.2016 r.