HomeAktualnościWiadomości

Wystawa w GOKiS(FILM)

W holu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Mykanowie stanęła niezwykła wystawa. Galerię tworzy 16 prac artystów – podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Autyzmem. Obrazy powstały w ramach projektu Sztuka Czystych Serc, pod opieką artystów ze stowarzyszenia Yes I Can. Wystawę w naszym holu można podziwiać przez najbliższe dwa tygodnie. Zapraszamy do obejrzenia galerii i wsparcia stowarzyszenia!

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem działa do 1997 roku. Posiada osobowość prawną i status organizacji pożytku publicznego. Celem stowarzyszenia jest szeroko pojęta pomoc osobom dotkniętych autyzmem i ich rodzinom. W ramach tej pomocy stowarzyszenie m.in. zajmuje się prowadzeniem świetlic terapeutycznych, popularyzowaniem wiedzy o autyzmie, poprzez szkolenia, konferencje czy publikacje. Na każdą formę działalności potrzeba pieniędzy. Fundusze stowarzyszenie pozyskuje poprzez różnego rodzaju zbiórki, m.in. 1% podatku.