HomeAktualnościGOKiS

Potańcówka majówka

20 maja w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mykanowie miała miejsce zabawa taneczna w wersji „na ludowo”. Wydarzenie skierowane głównie do seniorów cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że uczestniczył w nim nadkomplet publiczności!

Choć znakomitą większość uczestników stanowili seniorzy, którzy mogli przed laty czynnie uczestniczyć w podobnych imprezach, organizatorzy postanowili odświeżyć im nieco pamięć, dlatego właściwą potańcówkę poprzedziły warsztaty taneczne. Podstawowe zasady tańców tradycyjnych wszystkim chętnym przybliżyła Maria Pospieszalska.

Drugim punktem programu tego wyjątkowego wydarzenia było widowisko zatytułowane „Darcie pierza” w wykonaniu Zespołu Obrzędowego „Grusza” z Rzerzęczyc, które swoją tematyką i scenografią doskonale wkomponowało się w swojski klimat imprezy.

Punktem kulminacyjnym była tytułowa potańcówka, do której przygrywały kolejno: Kapela Ludowa „Rybnianie” oraz Wieluńska Kapela Ludowa. Jak przystało na zabawę taneczną z prawdziwego zdarzenia nie zabrakło pląsów zarówno w parach, jak i układów grupowych.

Zmęczeni tańcem mogli odsapnąć przy biesiadnych stołach, przy których czekało na nich co nieco przygotowane przez organizatorów.

Na imprezę zaprosił Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi dzięki finansowaniu z funduszy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Partnerami przedsięwzięcia były: Gmina Mykanów i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Mykanowie.obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek obrazek

Skip to content