ROCKREWIZJA

 

obrazek

 

ROCK nie tylko nie umarł, ale wręcz ma się bardzo dobrze – dowody na to zobaczyć, a przede wszystkim – usłyszeć – mogli wszyscy, którzy zdecydowali się wziąć udział w RockRewizji – przeglądzie amatorskich kapel, zorganizowanym przez mykanowski Ośrodek Kultury i Sportu. Placówka, która ma na koncie między innymi organizację plenerowych festiwali MykaRock po raz kolejny udowodniła, że pretenduje do miana najbardziej rock’n’rollowego ośrodka kultury nie tylko w regionie częstochowskim. W rolę przeglądowych jurorów wcielili się muzycy zespołu Big Cyc.

– Trudno przecenić rolę takich imprez, jak ta, której organizacji podjął się Gminny Ośrodek Kultury w Mykanowie. Podobnych przedsięwzięć jest naprawdę bardzo mało. Cierpimy na spory niedobór klubów preferujących muzykę rockową, a te które istnieją stawiają raczej na uznane marki, które są większą gwarancją sukcesu, niż początkujące kapele. Tu natomiast właśnie do tych zespołów, stawiających pierwsze kroki na estradzie wyciągnięto rękę – zauważa Jacek „Dżej Dżej” Jedrzejak, wokalista zespołu Big Cyc.
Warszawa, Kraków, Katowice – to tylko niektóre z miast, z których do Mykanowa dotarli uczestnicy przesłuchań finałowych. Poprzedziły je eliminacje, które z pięćdziesięciu nadesłanych zgłoszeń wyłoniły najlepszą dziesiątkę. W tej elitarnej grupie znalazły się: Rumore, The Storks, Leepy, Menhor, Brighter Colours, S N O W B L I N D, Fuzz’Ya, Pökitzø, KT. Green oraz Dopamina. Ostatecznie na imprez finałową nie dotarli muzycy ostatniej z wymienionych kapel.
Na organizację Przeglądu organizatorom- Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu z Mykanowa udało się pozyskać dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dzięki temu laureaci konkursu otrzymali nagrody finansowe. Zwycięzca – zespół Brighter Colours miał też okazję supportować BiG CyCa w trakcie koncertu kończącego przegląd ROCK Rewizja.

Każda z kapel, prezentujących najprzeróżniejsze odcienie rocka mogła liczyć na indywidualne potraktowanie i ocenę na bieżąco ze strony jurorów. Młodzi muzycy podkreślali, że rady od bardziej doświadczonych kolegów dużo dla nich znaczą. Dla muzyków BiG Cyca impreza była z kolei okazją do przypomnienia, jak wyglądały początki ich kariery.
„Rudy się żeni”, Ballada o Smutnym Skinie, czy piosenka tytułowa serialu „Świat według Kiepskich” – te i wiele innych hitów Big Cyca wybrzmiało podczas koncertu finałowego pierwszego, historycznego Przeglądu RockRewizja. Warto dodać, że wstęp na całe wydarzenie był bezpłatny.

obrazek

Skip to content