HomeAktualności

Warsztaty dla miłośników fotografii

obrazek

W poniedziałek, 26 lutego odbędą się zajęcia warsztatowe dla miłośników fotografii. Poprowadzi je znany fotografik, Sławomir Jodłowski. Lutowe zajęcia zainaugurują cykl spotkań, który zakończy się przed wakacjami. Początek o godz. 17.00

Zajęcia z zakresu fotografii „Za i przed obiektywem”, będą stanowiły cykl spotkań i wykładów objaśniających podstawy fotografii, omawiających stosowane techniki oraz będą związane ze świadomym wykorzystaniem fotografii i video – zrealizowanych przez uczestników, jako medium zapisu dokumentalnego , jak i twórczych, kreacyjnych działań w oparciu o cyfrowe technologie.
Przewidujemy także praktyczne wykonywanie fotografii w mobilnym studio fotograficznym, możliwym do zainstalowania np. w gminnym ośrodku kultury. W ramach projektu zorganizowane zostaną plenery foto – video na terenie Jury krakowsko-częstochowskiej.

Zajęcia w ramach Mobilnego Uniwersytetu Kultury i Sztuki – projektu realizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie poprowadzi Sławomir Jodłowski – absolwent Wyższej Szkoły Fotografii w Warszawie, główny instruktor ds. fotografii i filmu w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, prezes Jurajskiego Fotoklubu w Częstochowie. Organizator licznych imprez fotograficznych, plenerów, konkursów, warsztatowych spotkań autorskich, które prowadzą najwybitniejsi fachowcy w tej dziedzinie. Od wielu lat przygotowuje doroczną wystawę Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Fotokreacji CYBERFOTO.

obrazek

COMMENTS

Skip to content